info@vesc.hu
Kövess minket instagram facebook youtube

Badar Gergő nyerte a középtávú triatlon ob-t!

2024. jún. 09.
A férfiaknál Badar Gergő, míg a nőknél Zelinka Gabriella nyerte szombaton a középtávú triatlon országos bajnokságot Keszthelyen. Badar 3:48:58 óra alatt teljesítette az 1,9 kilométer úszásból, 90 km kerékpározásból és zárásként 21 km futásból álló távot. A versenyzőknek a fülledt meleggel is meg kellett küzdeniük, de a kora reggeli rajt nyomán megfelelő körülmények között zajlott a viadal.

A VESC versenyzője mögött a horvát Tomac Silvije ért célba másodikként több mint háromperces hátránnyal, a dobogó alsó fokára pedig Berekméri Levente, a Ferencváros triatlonosa állhatott fel.

A nőknél Zelinka Gabriella jelentős előnnyel diadalmaskodott, mögötte a tavaly győztes, tavalyelőtt pedig bronzérmes Koronika Judit végzett a második helyen. Harmadikként Imre Alexandra zárt, az ő hátránya majdnem 24 perc volt az első helyezettől.